Özel Nisa Hastanesi - Hizmet İlkelerimiz
Online
Randevu
Online
Labaratuvar
?nteraktif
Hesapl?y?c?lar
Hayattayken
Hayat Verin
Hasta ve
Ziyaretçi
Hastan?za
Mesaj Gönderin
Anlasmali
Kurumlar

Hizmet İlkelerimiz

Hastaya Bakış Açımız: Nisa Hastanesi’nin tüm sağlık personeli ve diğer çalışanları hastalar arasında hiç bir ayırım gözetmeden hizmet sunmayı ilke edinmişlerdir. Hastalar arasında hiçbir şekilde din, dil, ırk, milliyet ve cinsiyet ayrımı yapılmaz. Hiçbir acil hasta geri çevrilmez. Vakıf anlayışı ile hizmet verilir. Tüm hastalar ve hasta yakınları tedavinin her aşamasında bilgilendirilir. Deontoloji kuralları geçerlidir.

Her hasta bizim için özeldir ve hastanın memnun ayrılmasını sağlamak görevimizdir. “Hasta memnuniyeti” asla vazgeçemeyeceğimiz hizmet prensibimizdir. Nisa Hastanesi çalışanları “Nisa” kültürünün özünü oluşturan sıcaklık, ilgi, şefkat, dürüstlük ve güleryüzlülük ilkesinden ayrılmadan hasta ve yakınlarına hizmet verme bilincini taşımaktadır.

Hasta Karşılama: Hasta ve yakınları hastaneye giriş yaptığı anda resepsiyondaki görevliler tarafından yönlendirilirler. Ayakta tedavi ünitelerimizde hizmet alacak hastalarımızın zaman kaybını önlemek için randevu sekreterlik servisimiz 24 saat hizmet vermektedir.

Hasta Yatış İşlemleri: Resepsiyonda görevli arkadaşlarımız, yatarak tedavi görecek hastalarımızın yatış işlemlerini yaptıktan sonra kendilerine refakat ederek, servislerine çıkarırlar ve odalarına yerleşmelerine yardımcı olurlar.

Hastaların Gündemle İlgili Bilgilenmeleri: Hastalarımızın gündemi takip etme alışkanlıklarını kesintiye uğratmamak için, TV yayını ile her kata gazete servisi yapılmaktadır.

Hasta Moral Desteği, Danışmanlık Hizmetleri: Verilen sağlık hizmetine destek olarak, hasta ilişkilerinden sorumlu arkadaşlarımız hasta psikolojisini de gözönünde bulundurarak rutin ziyaretler yapmakta ve hastalarımıza moral desteği vermektedirler. Ayrıca hasta şikayetlerinin değerlendirilmesinde ve isteklerinin anında karşılanmasında servis hemşireleri, annelik, bebek bakımı ve süt verme eğitiminde bebek hemşireleri her an devrede olmaktadırlar.

Hasta Anketleri: Ayakta ve yatarak tedavi gören hastalarımıza uygulanan anketlerden ulaştığımız sonuçlar, “koşulsuz hasta memnuniyetini” sağlamak yolundaki çalışmalarımıza ışık tutmaktadır.

Sağlık Sayfası: Nisa Hastanesi, toplumun sağlık konusunda bilinçlenmesine katkı sağlayan “Sağlıcakla” ve “Sağlık Olsun” adı altında iki yayın hazırlamaktadır. Söz konusu yayınlar her hafta ulusal iki gazetenin sağlık sayfası olarak binlerce kişi tarafından takip edilmektedir.

Posta İle Yayın Hizmeti: Nisa Hastanesi, yeni bir uygulamayı daha hastalarının hizmetine sunmuştur. Bu uygulama ile artık merak ettiğiniz ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konuda aklınızda soru işareti kalmayacak. Sağlık sayfası, makale, broşür, bülten, dergi ve kataloglarla sağlığınız hakkındaki çeşitli bilgileri öğrenmeniz mümkün olacak. Söz konusu yayınları Nisa Hastanesi’nin yayın panolarından alabileceğiniz gibi, adresinize ücretsiz gönderilmesini de sağlayabilirsiniz. (BİLGİ İÇİN: Halkla İlişkiler)

Gazete Haberleri : Nisa Hastanesi Basın Servisi hastane ile hastaları arasındaki ilişkiyi sıcak tutmakta ve hastanede olup biten önemli olaylar hakkında gazete haberleri oluşturmaktadır. Böylece hem kamunun bilgilenmesi sağlanmakta hem de hastane ile kendi hastası arasında bir iletişim kurulmaktadır.

Danışmanlık Hizmetleri: Hastalarımızın hizmet sürecinde hastane içindeki tüm bilgilenme ihtiyaçları rehber desteği sağlanarak kolaylaştırılır. Kapıdan giriş yapan her hasta rehber tarafından karşılanır ve hastane içinde kaldığı müddetçe rehber tarafından danışmanlık hizmeti verilir. Hasta, hastaneden ayrılırken yine rehber tarafından güleryüz ve sevgiyle uğurlanır.

HASTA HİZMET REHBERİ

Nisa Hastanesi ‘Hasta Hizmet Rehberi’ size, hastanemizde konuğumuz olduğunuz sürece
yardımcı olacak ve hizmetlerimiz hakkında bilgi verecektir.

Nisa Hastanesi olarak, amacımız; sağlık hizmetini çağdaş standartlarda, bilimsel düzeyin ve geleneksel konukseverliğin en üst düzeyinde size yansıtmak ve tedaviniz süresince rahat etmenizi sağlamaktır.

Hastaneye Yatış İşlemleriniz
Yatış için başvurunuzu, muhasebe ile görüştükten sonra resepsiyon bölümündeki görevli arkadaşlarımıza yapabilirsiniz. Konu ile ilgili görevli arkadaşlarımız elinizdeki yatış kağıdı ya da rezervasyonunuz doğrultusunda yatış işlemlerinizi başlatacak ve hastane formlarını doldurarak (muvafakat belgesi, hasta bilgi formu) imzalamanızı isteyecektir. Daha sonra, varsa sigortanız ile ilgili evraklar düzenlenecektir. Tüm işlemler sırasında kimlik belgesi bulundurmaya ve bilgilerinizin doğru olmasına lütfen dikkat ediniz.

İşlemleriniz bittikten sonra hostesimiz sizi odanıza çıkaracaktır. Hasta yatışınız gerçekleştikten sonra, herhangi bir nedenle odanızdan veya kattan ayrılmanız gerektiğinde servis hemşiresine bilgi vermeniz gerekmektedir.

A-B-C

· Acil
Acil bir durum söz konusu olduğunda direkt servis hemşiresi devreye girecektir. Acil durumlarda servis hemşiresine her odada bulunan çağrı zilinden ulaşabilirsiniz.

· Anket
Hasta hizmetleri hakkındaki düşünce ve önerilerinizi size verilen anket formlarını doldurarak belirtebilirsiniz. Anket sonuçları sizlere daha iyi hizmet verilmesini sağlayacaktır. Doldurduğunuz anket formunu elden verebilir ya da resepsiyondaki anket kutusuna atabilirsiniz. Önerileriniz ile ilgili gelişmeler söz konusu olduğunda telefonla sizi arayacak ve bilgi vereceğiz.

· Avans
Yatışınızdan önce belirtilen avansları lütfen Ön Muhasebeye yatırınız. Yatışınız boyunca, paket fiyatlar hariç, tedavi giderlerinizin son durumunu Ön Muhasebeden öğrenebilirsiniz. Uzun süreli yatışlardaki tedavi giderleriniz için ara avans talep edilecektir.

· Bebek Odası Hemşirelik Hizmetleri
Hastanemizde kaldığınız sürece bebeğinizin bakım ve takip işlemleri özel eğitimli Bebek Odası hemşireleri tarafından yerine getirilir. Bebeğiniz ilk muayenesi, doğduğu an, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı tarafından yapılır. İlk muayene sonrası gerçekleştirilen diğer muayeneler, sabah ve akşam saatlerinde olmak üzere günde iki kez tekrarlanır. Muayene saatleri içinde bebeğinizi, Bebek Odasında bulunması gerektiği için, yanınıza istememeniz gerekir. Ayrıca bebeğinizi enfeksiyon riskinden korumak için Bebek Odasına girilmemelidir. Beslenme saatlerinde, bebeğinizin beslenmesi ile ilgili herhangi bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda Bebek Odası hemşireleri odanızda özel eğitim vereceklerdir. Bebeğinizin kıyafet ihtiyacı Bebek Odasının kendi kıyafetleri ile temin edilir. Taburcu olma aşamasında ise kıyafetleri sizden istenecektir. Bebeğiniz ile ilgili herhangi bir konuda 24 saat Bebek Odasını telefonla arayarak yardım alabilirsiniz.

· Çek, Senet
Ödemelerde çek ve senet kabul edilmemektedir.

D-E-F

· Danışma
Hastane hizmetleri ile ilgili her türlü bilgi ve yönlendirme için resepsiyon size yardımcı olacaktır. Resepsiyon görevlilerine dahili telefonlarını arayarak ulaşabilirsiniz.

· Dış Hat
Dışarıya yapacağınız telefon görüşmeleri için santralden hat alabilirsiniz. Bunun için ‘0’ı tuşlayınız. Santralden hat isteyiniz ve sinyal sesini bekleyiniz. Sinyal sesini duyduktan sonra, görüşmek istediğiniz numarayı direkt çeviriniz. Hattınız cep telefonlarına, şehirlararası ve uluslararası görüşmelere kapalıdır.

· Elektronik Aletler
Teknik sorunlara neden olabileceği için odanızda su ısıtıcısı vb. gibi elektrikli ev aletlerinin kullanılmaması önemle rica olunur.

· Faks, Mesaj ve Posta
Adınıza dışarıdan gelen faks, mesaj ya da posta için halkla ilişkiler size yardımcı olacaktır. Dikkatinize gelen faks, mesaj ya da postalar görevlimiz tarafından size iletilecektir.

G-H-I

· Halkla İlişkiler
Halkla ilişkiler görevlisi sizi her gün ziyaret edecektir. Bu ziyaretler sırasında öneri ve şikayetleriniz değerlendirilecek, isteklerinizin en kısa sürede karşılanmasına yardımcı olunacaktır. İhtiyaç duyduğunuz her an Halkla İlişkiler görevlisine dahili telefonunu arayarak ulaşabilirsiniz.

· Hemşirelik Hizmetleri
Yatış işleminizden sonra ilgili servise çıkarıldığınızda, sizi servis sorumlu hemşiresi karşılar. Oda hakkında bilmeniz gereken tüm bilgiler aktarılır. Hemşirelik hizmetleriyle ilgili danışmanız gereken herhangi bir konuda bulunduğunuz servisin sorumlu hemşiresiyle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca oda içindeki hemşire çağrı sistemi hemşirelerinizin en kısa sürede size ulaşmasını sağlayacaktır. Lütfen hemşirenize danışmadan hastanıza müdahale etmeyiniz. Sabah ve akşam nöbet değişimlerinde nöbetçi hemşireniz odanızı bizzat ziyaret ederek nöbeti teslim alır. Hemşirelik hizmetlerinde gördüğünüz aksaklıkları ve beğendiğiniz hemşirelik davranışlarını daha sonra gerçekleşecek Başhemşire vizitinde sözlü ya da yazılı olarak bildirebilirsiniz. Başhemşire viziti sizin için yapılması gereken tüm işlemlerin yerinde kontrolünü sağlar.

· Isıtma
Oda içi ısıtma işlemi merkezi sistem doğalgaz ile yapılmaktadır.

K-L-M

· Kantin
Kantinimiz hizmetinizdedir. Telefon ile oda servisi de isteyebilirsiniz. Oda servisi, gündüz 08.00 ile gece 02.00 saatleri arasında hizmetinizdedir. Bunun için kantini dahili telefonundan aramanız yeterli olacaktır.

· Kat ve Oda Temizliği
Kat görevlileri odanızı ve çevresini temiz tutmak amacıyla çalışmaktadırlar. Yatak takımınız ve havlunuz her sabah, odanızda bulunan WC'nin temizliği 2 saat ara ile 07.00-23.00 saatleri arasında yapılır.

· Klima
Oda içi soğutma işlemi klima ile yapılmaktadır. Odanızdaki klimayı kullanmak için servis hemşirenizden yardım isteyebilirsiniz.

N-O-P

· Ödemeler
Tedavi giderleriniz ile ilgili ödemeleri Ön Muhasebeye nakit veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.

R-S-T

· Refakatçiniz
Odanızda refakatçiniz olarak tek kişiyi konuk etmek üzere gerekli düzenlemeler oluşturulmuştur. Refakatçinizin konaklaması ile sabah, öğle, akşam yemekleri hastane ücretine dahildir.

· Santral
Santral için lütfen ‘0’ı tuşlayınız. Hastane dışı aramalarınızda santralden yardım isteyebilirsiniz.

· Sigara
İlgili kanun gereği, hasta odası dahil, hastane genelinde sigara içilmesi kesinlikle yasaktır.

· Su
Tüm musluklardan akan su, arıtılmış temiz sudur.

· Taburcu İşlemleri
Doktorunuzun hemşirenize taburcu olabileceğinizi bildirmesi üzerine, dosyanız en seri şekilde Ön Muhasebeye gönderilecektir. Saat 11.00’den sonraya kalan çıkışlarınızda yeni bir yatış tutarı daha fatura edilecektir. Hasta çıkış işlemleriniz 24 saat her an yapılabilir. Taburcu olurken, tetkik, tedavi, rapor sonuçları ve grafiler dosyanızda kalacak, asılları hastenemizde arşivlenecek, size fotokopileri verilecektir.

· Taksi
İstekte bulunduğunuz takdirde resepsiyondaki görevlilerimiz taksi temini konusunda size yardımcı olacaklardır.

· Teknik Servis
Rahatınızı eksiksiz sağlamak ve muhtemel arızalara karşı hazırlıklı olmak amacı ile Teknik Servisimiz 24 saat hizmetinizdedir. Odanızda teknik bir arıza ile karşılaştığınızda lütfen servis hemşirenize bildiriniz.

· Televizyon
Odanızdaki TV uzaktan kumandalıdır. TV seyrederken katta bulunan hastaları rahatsız etmemek için lütfen ses tonuna dikkat ediniz.

U-V-Y-Z

· Vizitler
Doktor viziti, son durumunuzu görmek ve tedavinizi planlamak amacı ile gerçekleştirilir. Doktorunuz bu vizit ile, tedavi dosyanızı yeniden düzenleyecek ya da sizi taburcu edecektir.

· Yemek
Kahvaltı, yemek ve ikindi menüsü servisleri, mutfak görevlileri tarafından yapılır. Yemeğiniz bittikten sonra boş tepsiniz servis görevlimiz tarafından alınacaktır. Tüm menüler diyetisyen kontrolündedir. Sağlığınız ve hastane kuralları açısından dışarıdan yemek kabul etmeyiniz.
Kahvaltı : 07.30-08.30
Öğle Yemeği : 12.00-13.00
İkindi Menüsü : 14:30-15:30
Akşam Yemeği : 17.30-18.00

· Ziyaretler
Ziyaret saatlerimiz 10.00-22.00 arasındadır. Lütfen küçük çocukları ziyaretçi olarak kabul etmeyiniz. Odanızda aynı anda çok ziyaretçi bulunmamasına gayret ediniz. Ziyaret süresini kısa tutunuz. Ziyaretlerin belirtilen saatler içinde yapılmasını, bu saatler dışına çıkılmamasını sağlayınız. Ziyaretler ile ilgili isteklerimiz, hizmetin aksamadan yürütülmesini sağlamak kadar, sağlığınızı tehdit edici faktörleri ortadan kaldırmak için de gereklidir