Özel Nisa Hastanesi - Hizmet Alanları - Ameliyathaneler
Online
Randevu
Online
Labaratuvar
?nteraktif
Hesapl?y?c?lar
Hayattayken
Hayat Verin
Hasta ve
Ziyaretçi
Hastan?za
Mesaj Gönderin
Anlasmali
Kurumlar

Hizmet Alanları

Laparoskopik Cerrahi
Genel Cerrahi
Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi
Ortopedi ve Travmatoloji Cerrahisi
KBB Cerrahisi
Üroloji Cerrahisi
Göz Cerrahisi
Kadın Doğum Cerrahisi
Çocuk Cerrahisi
Plastik Cerrahi

Hastanemizde 2 genel amaçlı ameliyathane ve göz ameliyatları için tasarlanmış 1 özel ameliyathane olmak üzere 3 ameliyathane vardır. Bu 3 ameliyathanede mikroskopik, endoskopik artroskopik ve laparoskopik operasyonları da içeren tüm ameliyatlar başarıyla uygulanmaktadır.

Ameliyathaneler ve bağlı alanlar steril havalandırma sistemi ile havalandırılmaktadır. Mükemmel teknik donanıma sahip ameliyathanelerde merkezi oksijen, azot protoksit, vakum ve klima tesisatları bulunmakta ve bu sayede ameliyatların optimum koşullarda gerçekleşmesi sağlanmaktadır. Ameliyathanelerimizde; 3 büyük ameliyat ünitesi, merkezi oksijen sistemi, modern anestezi cihazları, modern ameliyat masaları, ikili ameliyat lambaları, mikroskop ve C-Kollu röntgen cihazı, multifokal objektifli, çok amaçlı Lecia ameliyat mikroskopu bulunmaktadır.

Ayrıca her türlü operasyonun en önemli ve hayati parçalarından biri olan anestezi uygulamaları hastanemizde uzman bir ekip tarafından büyük bir titizlikle uygulanmaktadır. Cerrahi Yoğun Bakım Ünitemizin varlığı tüm ameliyatlarda yaşamsal bir güvence oluşturmaktadır.

AMELİYATHANELERİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLEN AMELİYATLAR

Laparoskopik Cerrahi
Çağımızın son harikalarından laparoskopi ameliyatları ile, hastalar kısa süre içinde günlük aktivitelerine tekrar kavuşabilmekte ve normal hayatlarına dönebilmektedirler.

Genel Cerrahi
Genel Cerrahi alanında; kapalı (laparoskopik cerrahi) ve açık safra kesesi, meme, tüm batın (mide, apandisit, kalınbarsak gibi), fıtık, guart, kıl dönmesi (sinüs plonidalis), varis, hemoroid, fissür ve fistül ameliyatları yapılmaktadır.

Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi
Bel fıtığı, boyun fıtığı, omurga protezleri, omurilik ameliyatları en modern mikro-cerrahi yöntemlerle ve ameliyat sırasında radyolojik kontrol altında yapılmaktadır.

Ortopedi ve Travmatoloji Cerrahisi
Yoğun bakım destekli ameliyathanemiz, ortopedik ameliyat masası, modern görüntüleme cihazları, portabl röntgen cihazı ve son teknolojik özelliklere sahip artroskopi cihazı ile her türlü ortopedik ameliyatların yapılabileceği alt yapıya sahiptir. Uzman kadrosu ile kapalı menisküs ameliyatı (artroskopik cerrahi), her türlü spor yaralanmaları, doğumsal anomaliler, protez-osteosentez ameliyatları uygulanmaktadır.

KBB Cerrahisi
Fonksiyonel endoskopik sinüs cerrahisi, kulak mikroşirurjisi, baş ve boyuna yönelik her türlü cerrahi müdahale, tonsillektomi (bademcik), vejetasyon (geniz eti), gromed (kulak tüpü), rinoplasti, larenks ve timpanoplasti gibi Kulak Burun Boğaz ile ilgili tüm ameliyatlar, hastanemizde yapılmakta olup, ameliyatlar için gerekli olan donanımlar (mikro-cerrahi için çok fonksiyonlu mikroskop, endoskopi cihazları) mevcuttur.

Üroloji Cerrahisi
Kapalı (TUR) ve açık prostat ameliyatı, idrar kaçırmanın (stress inkontinans) cerrahi tedavisi, varikosel, inmemiş testis ameliyatları gerçekleştirilmektedir. TUR ameliyatlarında vaparizasyon yöntemi ile hasta kısa sürede taburcu olmaktadır.

Göz Cerrahisi
Hastanemizde göz ameliyatları, tam teknolojik donanımlı ‘göz'e özel bir ameliyathanede gerçekleştirilmektedir.

Göz ile ilgili her türlü ameliyatın 365 gün 24 saat yapılabildiği ameliyathanemizde, ameliyatların başarı ile sonuçlanmasını sağlayacak uzman bir kadro, gerekli donanım (QARTLE FAKO cihazı, LIECA mikroskop, biyometri, göze özel ameliyat masası... vb.) ve altyapı bulunmaktadır.

Ameliyathanemizde göz ile ilgili; acil göz cerrahisi, FAKO yöntemi ile dikişsiz ve dikişli katarakt ameliyatları, şaşılık ameliyatı, Excimer Lazer ve Lasik ile miyop, miyop astigmat, hipermetrop ve hipermetrop astigmat tedavileri, Vitrektomi, gözyaşı kanalı ve glokom ameliyatları, göz kapağı düşüklüğü, gözün plastik ve rekonstrüktif cerrahi ameliyatları uygulanmaktadır.

İstanbul'da önemli bir merkez olmaya aday gösterilen ameliyathanemiz, bu yönüyle hastane dışındaki göz hekimleri tarafından da tercih edilmektedir. Hastane dışından gelinerek gerçekleştirilen ameliyatlarda, istenmesi halinde kendi göz kadromuz da ekipte yer alabilmektedir.

Kadın Doğum Cerrahisi
Kadın-Doğum kadrosu, uzmanlıklarını hastanemiz bünyesindeki yüksek teknoloji ürünü cihazlarla birleştirerek kadınları ilgilendiren cerrahi problemlere çözüm buluyor.

Tümü bayan personelden oluşan jinekoloji polikliniği ve doğum ünitesi kadrosu; adet problemlerinden infertilite (kısırlık) tedavisine, kadın hastalıklarından meme hastalıklarına, menopoz sorunlarından kanser taramasına dek tüm konularda başarılı uygulamalarla hizmet veriyorlar.

Çocuk Cerrahisi
‘özel' bir anlayış,‘hassas' bir dokunuş

Çocuklar, erişkininin küçük bir modeli gibi görülmemelidir. Bu nedenledir ki; çocukların cerrahi hastalıkları çocuk cerrahları tarafından değerlendirilmeli ve gerektiğinde çocuk cerrahları tarafından ameliyat edilmelidir.

Çocuk Cerrahisi Ünitemizde; yenidoğan bebek dahil, her yaş grubu çocuğun cerrahi, nefrolojik ve ürolojik sorunlarında ulusal ve uluslararası deneyime sahip Çocuk Cerrahisi uzman hekim kadrosu tarafından hizmet verilmektedir...

Ünitede; hiposdapyas, inmemiş testis, fıtıklar, diyafram hernisi, barsak tıkanıkları, UPJ darlığı vesicoüreteral reflü ve posterior üretral valv gibi ameliyatlar güvenle gerçekleştirilmektedir.

Plastik Cerrahi
Plastik Cerrahi Ünitemiz ve Ameliyathanelerimiz, her türlü plastik ve estetik ameliyatlara cevap verebilecek alet ve kadroya sahiptir.